TEDxPOZNAŃ

TEDxPoznań działa w stolicy Wielkopolski już od 2010 roku, organizując cykliczne wydarzenia i warsztaty dla lokalnej społeczności. Głównym celem organizacji jest stworzenie miejsca służącego do swobodnej wymiany myśli oraz pomysłów sprawiających, że świat staje się lepszy.

FUNDACJA x.CHANGE

Od 2018 roku wydarzenia TEDxPoznań organizowane przez członków fundacji  x.change. Wszystkie osoby zaangażowane w realizację wydarzeń działają na zasadach wolontariatu.

8

lat

95

prelegentów

9000

uczestników wydarzeń

20

wydarzeń

Różnorodność tematyczna

Tematy prelekcji i wydarzeń dobieramy w nawiązaniu do zmieniającej się rzeczywistości wokół nas. Interesujemy się kulturą, biznesem, nauką i sztuką. 

Inspirujący mówcy

Proces wyboru prelegentów ma określone zasady i niejednokrotnie trwa nawet kilka miesięcy. Nasi mówcy to profesjonaliści w swoich dziedzinach. Promują idee, którymi pragną dzielić się ze światem.

Wyjątkowa publiczność

Chcemy docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego na kolejnych wydarzeniach wprowadzamy tłumaczenia symultaniczne na język angielski czy tłumaczenia migowe.

Regularne wydarzenia

TEDxPoznań to około 5 eventów w ciągu roku. TEDx może przybrać różne formaty – warsztaty, transmisja live, wydarzenia do 200 osób tzw. salony lub wydarzenia główne – na ponad 500 osób.

TEDx

O TEDx, x = niezależnie organizowane wydarzenia

TEDx to program lokalnie organizowanych wydarzeń, których myślą przewodnią są idee warte propagowania. Wydarzenia TEDx to połączenie TED Talków w formie video i prelekcji na żywo , które skłaniają do dyskusji i wymiany myśli. Te lokalnie organizowane wydarzenia odbywają się pod marką TEDx, gdzie ‘x’ oznacza niezależnie zorganizowane wydarzenie TED. Konferencja TED udostępnia ogólne wytyczne dla inicjatyw TEDx, ale nie kontroluje ich wszystkich działań.

TED

TED jest organizacją non-profit, której celem jest szerzenie idei wartych propagowania

Zapoczątkowana 30 lat temu w Kalifornii 4 – dniowa konferencja TED rozwinęła się, by szerzyć swoją misję wieloma inicjatywami. Dwie doroczne konferencje TED goszczą na swoich scenach czołowych myślicieli i aktywistów z całego świata, dając im 18 minut na przekazanie swoich idei dalej. Większość  wystąpień jest bezpłatnie dostępna na stronie TED.com. Wśród prelegentów TED znaleźli się Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan i Daniel Kahneman.

Śledź TED na Twitterze na http://twitter.com/TEDTalks lub na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/TED.

Coroczna konferencja TED odbywa się każdej wiosny w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie

TED to różne działania i inicjatywy. TED.com to platforma na której każdego dnia publikowane są nowe TED Talk. W ramach Open Translation Project są one tłumaczone przez wolontariuszy z całego świata. Wszystkie nagrania posiadają napisy i interaktywne transkrypcje oraz tłumaczenia wykonywane, TED-Ed to program skierowany do szkół.  TED ustanowił doroczną nagrodę – TED Prize, która jest przyznawana wyjątkowym osobom chcącym zmieniać świat i zmieniać swoje marzenia w działania.

TEDx to program niezależnych wydarzeń, wspierający lokalne społeczności w organizacji wydarzeń w stylu TED na całym świecie. TED Fellows to program, którego celem jest wsparcie innowatorów chcących zmienić świat. TED zapewnia im wsparcie, wzmacnia wpływy ich niezwykłych projektów i działań.