Do wydarzenia pozostało…

Info

Już 30 czerwca TEDxPoznań zaprasza do Auli Artis na główną konferencję TEDxPoznań 2018! Wspólnie zadamy sobie pytanie – “Czy naprawdę musimy?”

Czy musimy żyć tak, jak chcą inni? Czy musimy bać się starości lub zmian zachodzących w rolach płciowych? Czy naprawdę musimy odnieść sukces? Czy w dobie robotyzacji musimy pracować tak ciężko, jak dotychczas? Czy musimy bezwolnie poddawać się presji bycia doskonałymi?

Hasło przewodnie głównej konferencji TEDxPoznań wynika z przekory i chęci rozprawienia się z różnymi przekonaniami dotyczącymi tego, co “powinniśmy”, co “wypada”… I to w bardzo różnych dziedzinach! Chcemy poszerzać perspektywy, podważać status quo i nienaruszalne “prawdy absolutne”.

DATA: 30 czerwca 2018

MIEJSCE: Aula Artis, Collegium da Vinci, ul. Kutrzeby 10, Poznań

BILETY: tedxpoznan2018.evenea.pl

REJESTRACJA: godz. 9:00

START: godz. 10:00

ZAKOŃCZENIE: godz. 18:00

GRATIS: dostaniesz od nas książkę

PARKING: w strefie parkowania, sugerujemy skorzystanie tego dnia z komunikacji miejskiej / roweru

TŁUMACZENIA: Wydarzenie w języku polskim i angielskim (tłumaczenia symultaniczne – kupując bilet, zaznacz, że potrzebujesz zestawu do tłumaczeń – słuchawki; podczas rejestracji poproś o zestaw)

Wszystkie bilety wyprzedane

Sprzedanych biletów0%

 • I pula - early bird

  bilety w tej cenie będą dostępne do 5 czerwca

  59 zł
 • II pula - normal

  bilety w tej cenie będą dostępne do 15 czerwca

  79 zł
 • III pula - late bird

  bilety w tej cenie będą dostępne do 30 czerwca

  99 zł

Prelegenci

KOLEJNYCH PRELEGENTÓW BĘDZIEMY PREZENTOWAĆ W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH

Helena Norowicz

aktorka, modelka | Warszawa

W 1958 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi i rozpoczęła karierę na deskach teatrów, w kinie i telewizji. W 2015 powróciła do świadomości szerokiej publiczności, stając się muzą duetu projektantów Bohoboco i zachwycając w niespotykanych dotąd w Polsce kampaniach reklamowych.<br /> W rozmowie z Maciejem Kautzem podczas TEDxPoznań 2018 opowie o tym, czy naprawdę musimy bać się procesu starzenia, czym jest “trzeci wiek” i jak z gracją i radością można celebrować dojrzałość.

Rafał Ferber

PASJONAT SOCIAL MEDIÓW, AUTOR PROFILU FB/MORDORNADOMANIEWSKIEJ | WARSZAWA

Mix pokoleń X, Y i Z. Absolwent Collegium Civitas i SWPS. Autor jednej z pierwszych prac dyplomowych na temat wykorzystania marketingu internetowego w kampaniach wyborczych. Znawca świata korporacyjnego – pracował dla i w korporacji, założył fanpage Mordor Na Domaniewskiej, który cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 5 lat. Absolutny pasjonat social mediów. Na co dzień realizuje się prowadząc agencję reklamową, a po godzinach również projekt 365 *1 %. Na TEDxPoznań opowie o tym, czy naprawdę musimy nieustannie się doskonalić i za wszelką cenę dążyć do celu.

Katerina Kamprani

PROJEKTANTKA, ARTYSTKA | GRECJA

Katerina Kamprani studiowała architekturę na Politechnice w Atenach, którą ukończyła w 2006. W 2008 zaczęła studia podyplomowe z projektowania produktów oraz systemów interaktywnych na Uniwersytecie Aegańskim. Nie ukończyła swoich studiów z projektowania przemysłowego, ale rok później rozpoczęła własny projekt – The Uncomfortable. Przeplatając humor, sztukę i dizajn Katerina analizuje i przeprojektowuję przedmioty codziennego użytku w celu pozbawienia ich użyteczności, a oglądających – komfortu. Kolekcja jest internetowym viralem od 2013, pojawia się zarówno w magazynach, jak i kampaniach reklamowych na całym świecie. Zaprojektowane przez nią przedmioty zaczęły być używane jako materiały edukacyjne w celu objaśniania pojęć z dizajnu dzieciom i studentom. W 2017 powstały fizyczne prototypy przedmiotów z kolekcji, które zostały pokazane na jej pierwszej solowej wystawie na Zagreb Design Week.

Agnieszka Wojciechowska - Sej

historyczka sztuki, edukatorka | Łódź

Historyczka sztuki, pedagog, jurorka Olimpiady Artystycznej, matka trzech córek. Od 2008 roku pracuje w Muzeum Sztuki w Łodzi w Dziale Edukacji. Realizuje działania adresowane do wszystkich grup wiekowych. Szczególnym obszarem jej zainteresowania są niestandardowe wykłady na banalne tematy. Wierzy, że żeby poznać i zrozumieć sztukę aktualną, dobrze jest mieć solidne podstawy i nie pogardzać włoskim odrodzeniem. W opowieści o tym, czy naprawdę musimy interesować się sztuką znajdą się wątki naprawiania kuchenki elektrycznej, aranżacji wystawy sklepowej, eksperckiej wiedzy uczniów technikum samochodowego i daru bilokacji długowiecznych artystów.

Matt Harasymczuk

Kraków / Warszawa

Matt fascynuje się badaniami astronautycznymi, lotnictwem, programowaniem, skokami spadochronowymi, nurkowaniem oraz technikami medycyny taktycznej (TCCC, ACLS). Ukończył studia informatyczne, studiował również lotnictwo i kosmonautykę na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Obecnie pracuje nad stworzeniem Polskiego Programu Astronautycznego. Wcześniej pracował w Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie współpracował m.in. przy badaniach księżycowych oraz marsjańskich habitatów, procedur spacerów kosmicznych (EVA), czy bio-druku 3D. Matt ukończył naukowo-astronautyczny projekt PoSSUM, skupiający się na zagadnieniach skafandrów ciśnieniowych, hipoksji, wydolności w mikro oraz podwyższonej grawitacji. Podczas konferencji zada pytanie: czy naprawdę musimy inwestować i latać w kosmos?

Jagoda Gandziarowska-Ziołecka

socjolożka, przedsiębiorczyni, jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, mama dwóch dziewczynek | WARSZAWA

Współtwórczyni programów Pracowni Gier Szkoleniowych, jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, socjolożka, przedsiębiorczyni, mama dwóch dziewczynek. Zajmuje się wzmacnianiem poczucia wartości dziewczynek i kreowaniem środowiska wolnego od stereotypów. Swoją misję realizuje m.in. poprzez wydawanie magazynu „Kosmos dla dziewczynek”. Opowie o tym, że świat potrzebuje dwóch pierwiastków w równowadze: męskiego i kobiecego, żeby być dobrym miejscem do życia i zada bardzo ważne pytanie - czy pasja naprawdę ma płeć?

Krzysztof Story

Dziennikarz, podróżnik

Współpracował m.in.: z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, magazynem Kontynenty. W poprzednim życiu był programistą, ale nazwisko zmusiło go do opowiadania historii. Od ponad 10 lat tuła się po świecie, częściej jest w drodze niż na miejscu. W podróży szuka piękna natury i ciekawych spotkań, ale lubi też po prostu patrzeć na świat przez okno pociągu. Wyjeżdża często samotnie, ostatnio głównie na rowerze. Za największą wartość uważa ciekawość świata. Wspina się więc, żegluje, a przede wszystkim słucha i obserwuje. Zdjęcia i teksty publikuje czasem na www.storyofalife.pl. Na TEDxPoznań Krzysztof opowie o jednej ze swoich podróży, która zawsze zaczyna się od ciszy. Wspólnie zadamy sobie pytanie - czy warto słuchać?

Katarzyna Wągrowska

autorka bloga Ograniczam Się i książki ``Życie zero waste`` | Poznań

Katarzyna Wągrowska - poznanianka, autorka bloga Ograniczam Się i książki ``Życie zero waste``. Inicjatorka akcji Givebox Poznań. Od kilku lat dąży do życia bez śmieci. Wierzy, że ekologiczne działania jednostek zmieniają świat na lepsze. Czy naprawdę musimy tyle kupować, a potem wyrzucać? Czy można mieć kompostownik w domu? Co można zrobić, żeby ograniczyć swój ślad środowiskowy? W swojej prelekcji Kasia opowie, że życie bez śmieci nie jest abstrakcyjnym konceptem, tylko realną opcją, dostępną dla nas wszystkich.

Miejsce

Współpraca

Mecenas