Do wydarzenia pozostało…

Info

Już 30 czerwca TEDxPoznań zaprasza do Auli Artis na główną konferencję TEDxPoznań 2018! Wspólnie zadamy sobie pytanie – “Czy naprawdę musimy?”

Czy musimy żyć tak, jak chcą inni? Czy musimy bać się starości lub zmian zachodzących w rolach płciowych? Czy naprawdę musimy odnieść sukces? Czy w dobie robotyzacji musimy pracować tak ciężko, jak dotychczas? Czy musimy bezwolnie poddawać się presji bycia doskonałymi?

Hasło przewodnie głównej konferencji TEDxPoznań wynika z przekory i chęci rozprawienia się z różnymi przekonaniami dotyczącymi tego, co “powinniśmy”, co “wypada”… I to w bardzo różnych dziedzinach! Chcemy poszerzać perspektywy, podważać status quo i nienaruszalne “prawdy absolutne”.

Wydarzenie poprowadzi dla Was Maciej Kautz.

DATA: 30 czerwca 2018

MIEJSCE: Aula Artis, Collegium da Vinci, ul. Kutrzeby 10, Poznań

BILETY: tedxpoznan2018.evenea.pl

REJESTRACJA: godz. 9:00

START: godz. 10:00

ZAKOŃCZENIE: godz. 18:00

GRATIS: dostaniesz od nas książkę

PARKING: w strefie parkowania, sugerujemy skorzystanie tego dnia z komunikacji miejskiej / roweru

TŁUMACZENIA: Wydarzenie w języku polskim i angielskim (tłumaczenia symultaniczne – kupując bilet, zaznacz, że potrzebujesz zestawu do tłumaczeń – słuchawki; podczas rejestracji poproś o zestaw)

Wszystkie bilety wyprzedane

Sprzedanych biletów0%

  • I pula - early bird

    bilety w tej cenie będą dostępne do 5 czerwca

    59 zł
  • II pula - normal

    bilety w tej cenie będą dostępne do 15 czerwca

    79 zł
  • III pula - late bird

    bilety w tej cenie będą dostępne do 30 czerwca

    99 zł

Agenda Wydarzenia (9:00 – 18:00)

9:00

Rejestracja

10:00

CZĘŚĆ 1: Czy naprawdę musimy to robić?

Prowadzący Wydarznie: Maciej Kautz

www.maciejkautz.pl

Barbara Drazkov Drążkowska

Występ artystyczny, część I

Barbara Drazkov Drążkowska – pianistka z niekonwencjonalnym podejściem do muzyki. Występowała na festiwalach i w salach koncertowych całego świata – Sydney Opera House, NCPA w Pekinie, Auditorium w Rzymie, Warszawska Jesień, Enter Enea Festival w Poznaniu itd. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu – grając w ciemności z noktowizorem `{`Niewidzialna Pianistka`}`, z fonografami Edisona `{`Wax Music`}`, czy realizując autorską trasę koncertową na rowerze `{`Green Pianist`}`. Tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny łącząc elementy muzyczne z performatywnymi i teatralnymi. W trakcie konferencji TEDxPoznań zaprezentuje możliwości fortepianu poprzez preparację instrumentu i wejście w sferę mikrotonów.

Krzysztof Story

Czy naprawdę musimy... słuchać?

Współpracował m.in.: z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, magazynem Kontynenty. W poprzednim życiu był programistą, ale nazwisko zmusiło go do opowiadania historii. Od ponad 10 lat tuła się po świecie, częściej jest w drodze niż na miejscu. W podróży szuka piękna natury i ciekawych spotkań, ale lubi też po prostu patrzeć na świat przez okno pociągu. Wyjeżdża często samotnie, ostatnio głównie na rowerze. Za największą wartość uważa ciekawość świata. Wspina się więc, żegluje, a przede wszystkim słucha i obserwuje. Zdjęcia i teksty publikuje czasem na www.storyofalife.pl. Na TEDxPoznań Krzysztof opowie o jednej ze swoich podróży, która zawsze zaczyna się od ciszy. Wspólnie zadamy sobie pytanie - czy warto słuchać?

Katerina Kamprani

Czy naprawdę musimy... projektować wygodne rzeczy?

Katerina Kamprani studiowała architekturę na Politechnice w Atenach, którą ukończyła w 2006. W 2008 zaczęła studia podyplomowe z projektowania produktów oraz systemów interaktywnych na Uniwersytecie Aegańskim. Nie ukończyła swoich studiów z projektowania przemysłowego, ale rok później rozpoczęła własny projekt – The Uncomfortable. Przeplatając humor, sztukę i dizajn Katerina analizuje i przeprojektowuję przedmioty codziennego użytku w celu pozbawienia ich użyteczności, a oglądających – komfortu. Kolekcja jest internetowym viralem od 2013, pojawia się zarówno w magazynach, jak i kampaniach reklamowych na całym świecie. Zaprojektowane przez nią przedmioty zaczęły być używane jako materiały edukacyjne w celu objaśniania pojęć z dizajnu dzieciom i studentom. W 2017 powstały fizyczne prototypy przedmiotów z kolekcji, które zostały pokazane na jej pierwszej solowej wystawie na Zagreb Design Week.

Katarzyna Wągrowska

Czy naprawdę musimy... wyrzucać tak dużo?

Katarzyna Wągrowska - poznanianka, autorka bloga Ograniczam Się i książki ``Życie zero waste``. Inicjatorka akcji Givebox Poznań. Od kilku lat dąży do życia bez śmieci. Wierzy, że ekologiczne działania jednostek zmieniają świat na lepsze. Czy naprawdę musimy tyle kupować, a potem wyrzucać? Czy można mieć kompostownik w domu? Co można zrobić, żeby ograniczyć swój ślad środowiskowy? W swojej prelekcji Kasia opowie, że życie bez śmieci nie jest abstrakcyjnym konceptem, tylko realną opcją, dostępną dla nas wszystkich.

Rafał Ferber

Czy naprawdę musimy... szybko osiągać cele?

Mix pokoleń X, Y i Z. Absolwent Collegium Civitas i SWPS. Autor jednej z pierwszych prac dyplomowych na temat wykorzystania marketingu internetowego w kampaniach wyborczych. Znawca świata korporacyjnego – pracował dla i w korporacji, założył fanpage Mordor Na Domaniewskiej, który cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 5 lat. Absolutny pasjonat social mediów. Na co dzień realizuje się prowadząc agencję reklamową, a po godzinach również projekt 365 *1 %. Na TEDxPoznań opowie o tym, czy naprawdę musimy nieustannie się doskonalić i za wszelką cenę dążyć do celu.

12:15

Przerwa lunchowa (1,5 h)

Foodtrucki (przed Aulą Artis), Restauracja DaDa Cafe (CDV, poziom -1)

13:45

CZĘŚĆ 2: Czy naprawdę musimy tak żyć?

Jagoda Gandziarowska-Ziołecka

Czy naprawdę musimy... wzmacniać dziewczynki?

Współtwórczyni programów Pracowni Gier Szkoleniowych, jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, socjolożka, przedsiębiorczyni, mama dwóch dziewczynek. Zajmuje się wzmacnianiem poczucia wartości dziewczynek i kreowaniem środowiska wolnego od stereotypów. Swoją misję realizuje m.in. poprzez wydawanie magazynu „Kosmos dla dziewczynek”. Opowie o tym, że świat potrzebuje dwóch pierwiastków w równowadze: męskiego i kobiecego, żeby być dobrym miejscem do życia i zada bardzo ważne pytanie - czy pasja naprawdę ma płeć?

Maciej Szlinder

Czy naprawdę musimy... pracować?

Maciej Szlinder - doktor filozofii, socjolog, ekonomista. Prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego, autor książki “Bezwarunkowy dochód podstawowy”, redaktor czasopisma naukowego ``Praktyka Teoretyczna``, tłumacz, aktywista. Gdynianin z pochodzenia, Poznaniak z wyboru. Miłośnik fantastyki, gór, piłki nożnej oraz gier planszowych. Ma trzy koty. Pescowegetarianin. Zajmuje się badaniem koncepcji bezwarunkowego dochodu podstawowego, którą przybliży w swoim wystąpieniu.

Helena Norowicz

Czy naprawdę musimy... bać się starzenia? - WYWIAD

W 1958 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi i rozpoczęła karierę na deskach teatrów, w kinie i telewizji. W 2015 powróciła do świadomości szerokiej publiczności, stając się muzą duetu projektantów Bohoboco i zachwycając w niespotykanych dotąd w Polsce kampaniach reklamowych.<br /> W rozmowie z Maciejem Kautzem podczas TEDxPoznań 2018 opowie o tym, czy naprawdę musimy bać się procesu starzenia, czym jest “trzeci wiek” i jak z gracją i radością można celebrować dojrzałość.

15:15

Przerwa kawowa (0,5 h)

15:45

CZĘŚĆ 3: Czy naprawdę musimy to wiedzieć?

Matt Harasymczuk

Czy naprawdę musimy... latać w kosmos?

Matt fascynuje się badaniami astronautycznymi, lotnictwem, programowaniem, skokami spadochronowymi, nurkowaniem oraz technikami medycyny taktycznej (TCCC, ACLS). Ukończył studia informatyczne, studiował również lotnictwo i kosmonautykę na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Obecnie pracuje nad stworzeniem Polskiego Programu Astronautycznego. Wcześniej pracował w Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie współpracował m.in. przy badaniach księżycowych oraz marsjańskich habitatów, procedur spacerów kosmicznych (EVA), czy bio-druku 3D. Matt ukończył naukowo-astronautyczny projekt PoSSUM, skupiający się na zagadnieniach skafandrów ciśnieniowych, hipoksji, wydolności w mikro oraz podwyższonej grawitacji. Podczas konferencji zada pytanie: czy naprawdę musimy inwestować i latać w kosmos?

Agnieszka Wojciechowska - Sej

Czy naprawdę musimy... znać się na sztuce?

Historyczka sztuki, pedagog, jurorka Olimpiady Artystycznej, matka trzech córek. Od 2008 roku pracuje w Muzeum Sztuki w Łodzi w Dziale Edukacji. Realizuje działania adresowane do wszystkich grup wiekowych. Szczególnym obszarem jej zainteresowania są niestandardowe wykłady na banalne tematy. Wierzy, że żeby poznać i zrozumieć sztukę aktualną, dobrze jest mieć solidne podstawy i nie pogardzać włoskim odrodzeniem. W opowieści o tym, czy naprawdę musimy interesować się sztuką znajdą się wątki naprawiania kuchenki elektrycznej, aranżacji wystawy sklepowej, eksperckiej wiedzy uczniów technikum samochodowego i daru bilokacji długowiecznych artystów.

Anna Muchnicka

Czy naprawdę musimy... mieć cel w życiu?

Ania Muchnicka miała doskonale zaplanowane życie. Przez 7 lat pracowała w instytucjach europejskich, wierząc, że to jej wymarzona praca. Przez większość czasu towarzyszyło jej jednak uczucie pustki, bo nie czuła się tam u siebie. W 2012 roku sprzedała wszystko i wyruszyła w podróż. Mieszkała w 5 krajach, nauczyła się 6 języków obcych, współpracowała z ponad 30 kulturami na całym świecie. Była m.in. trenerką biznesu, wykładowczynią MBA, instruktorką nurkowania, przedsiębiorcą, ale czuła, że wciąż goni własny ogon. Założyła społeczność Your Future Is Now, w ramach której mieszkańcy danego miasta spotykają się z obcokrajowcami, wymieniając doświadczenia i nawiązując kontakty, bo sama czuła się samotna. I przestała planować I spełniać swoje marzenia. Opowie o tym, jak to jest żyć bez celu, dlaczego życie ma dla nas lepszy plan i jak radzić sobie z lękiem, kiedy nie mamy pomysłu, co dalej.

Barbara Drazkov Drążkowska

Występ artystyczny, część II

Barbara Drazkov Drążkowska – pianistka z niekonwencjonalnym podejściem do muzyki. Występowała na festiwalach i w salach koncertowych całego świata – Sydney Opera House, NCPA w Pekinie, Auditorium w Rzymie, Warszawska Jesień, Enter Enea Festival w Poznaniu itd. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu – grając w ciemności z noktowizorem `{`Niewidzialna Pianistka`}`, z fonografami Edisona `{`Wax Music`}`, czy realizując autorską trasę koncertową na rowerze `{`Green Pianist`}`. Tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny łącząc elementy muzyczne z performatywnymi i teatralnymi. W trakcie konferencji TEDxPoznań zaprezentuje możliwości fortepianu poprzez preparację instrumentu i wejście w sferę mikrotonów.

17:45

Zakończenie

20:00

Afterparty – UŁAN BROWAR

City Park, Stanisława Wyspiańskiego 26, Poznań

Miejsce

Współpraca