_MG_2905_S

Gromkie brawa na stojąco, łzy w oczach Doroty Gudaniec, a później uśmiech pełen wdzięczności za okazane wsparcie. Tak zakończyła sie piąta konferencja TEDxPoznań REBORN organizowana w Concordia Design.

Bez względu na temat przewodni i miejsce, w którym się odbywają, konferencje TEDx nieodmiennie poruszają ludzkie serca, inspirują do działania, pozostawiają bagaż przemyśleń. Tak też było i tym razem. Na scenie pojawili się bohaterzy, którzy na przeróżnych płaszczyznach życia starają się je ulepszyć lub zrewolucjonizować.
Podzielone na trzy bloki (FALL, FLASH, BIRTH) wystąpienia obfitowały w dobry humor, celne spostrzeżenia i łzy wzruszenia. Znany fotograf, a jednocześnie fizyk kwantowy Andrzej Dragan w ciągu 15 minut swojego wystąpienia nie tylko przybliżył widzom naturę fotonów, lecz przede wszystkim udowodnił, że aby zrozumieć fizykę potrzebny jest po prostu dobry nauczyciel. Karol Giżewski (GIZMO) porwał publiczność w niezwykły świat beatboxu, w którym ludzkie ciało to najdoskonalszy instrument na świecie i jak sam stwierdził możesz rozpocząć imprezę, gdziekolwiek się znajdujesz. Łukasz Kielban udowodnił, że słowo „gentelman” można z sukcesem przełożyć na współczesne realia, a Marysia Sadowska ze wzruszeniem opowiadała o swoich podopiecznych będących na dnie ludzkiej egzystencji, którzy dzięki okazanej życzliwości i zaufaniu przeistoczyli się z kur we wspaniałe orły.

To zaledwie kilka z dwunastu wystąpień podczas TEDxPoznań REBORN. Wydarzeniu towarzyszył sensualny głos Nicole Kuleszy, która swoim występem rozpoczęła i zamknęła konferencję.

Wydarzenie mogło zostać zrealizowane dzięki wsparciu złotych sponsorów: Miasta Poznań, Currency One oraz Tołpa.